+90 288 431 47 31    info@ziyaorganik.com.tr

ISLAH PROJESİ

ISLAH PROJESİ


Trakya’nın ekonomik ve ekolojik özelliklerine uygun tarımsal ürünler üretmeyi amaç olarak belirlemiş, özel sektördeki en kapsamlı tarımsal araştırma şirketi ünvanına sahip Ziya Organik; kaynağını ve üretim aşamalarını kontrol altında tutarak, topraklarını ıslah etme yönündeki çalışmalarını sürdürmekte olup, topraklarını ve verimin her geçen gün iyileştirerek tarımsal üretimine devam etmektedir. Bu ıslah çalışmalarını gerek Sarımsaklı arazilerinde gerekse Trakya Bölgesindeki çeşitli arazilerde yapmaktadır.

TARIM KİRECİ UYGULAMASI

Tarım kireci; toprağın yapısını düzelterek hava ve su iletkenliğini artırır, kabuk bağlamayı önler, bitki çıkışını kolaylaştırır, toprağın tava gelmesini kolaylaştırır. Toprakta yaşayan canlıların, mikroorganizmaların faaliyetlerini ve bitki besin maddelerinin alımını artırır. 

2017-2018 üretim sezonunda Sarımsaklı Çiftliği arazilerinin de dahil olduğu Edirne, Kırlareli ve Tekirdağ bölgelerinde 235 parselde toplam 4.802 dekar alanda tarım kireci uygulaması yapılmıştır.

LEONARDİT UYGULAMASI

Leonardit topraktaki bitki ve hayvan atıklarının basınç ve nem yoluyla oluşan organik toprak düzenleyicisidir. 

2017-2018 üretim sezonunda Edirne ve Kırklareli bölgesinde 48 parselde toplam 2.604 dekar alanda leonardit gübresi uygulanmıştır.

HAYVAN GÜBRESİ UYGULAMASI

Ahır hayvanları gübresi bitkilerin gelişimi için gerekli besin maddelerini sağlayan, toprağın fiziksel, kimyasal ve biyolojik özelliklerini düzenleyen, toprağın yapısını tarıma uygun hale getiren bir toprak düzenleyicisidir.

2017-2018 üretim sezonunda Uzunköprü ve Lüleburgaz bölgelerinde toplamda 1.111 dekar, 17 parselde hayvan gübresi uygulaması yapılmıştır.

SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMASI

Ürün verimi arttırarak bitki büyümesini hızlandırır. İçeriğindeki besleyici maddeler bitkiler tarafından kolayca emilir ve bakterilerce zenginleşmiş bir gübredir. Sağlıklı kök oluşumunu sağlar. Bitkinin su tutma kapasitesini arttırır. 

2017-2018 Sarımsaklı Çiftliği arazilerinde 90 dekarlık bir alanda solucan gübresi uygulaması yapılmıştır.