+90 288 431 47 31    info@ziyaorganik.com.tr

HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA


SARIMSAKLI ÇİFTLİĞİ, 1926 yılında "Köylü Milletin Efendisidir" diyen Ulu Önder ATATÜRK'ün talimatı ile TÜRKİYE’mizin ilk şeker fabrikası Alpullu Şeker Fabrikasının şeker pancarı ihtiyacını karşılamak ve bölge çiftçisine pancar ekimini öğretmek amacıyla LÜLEBURGAZ’ın verimli toprakları üzerinde kurulmuştur.

2007 yılında Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca Sümer Holding'e ait olan SARIMSAKLI ÇİFTLİĞİ, ZİYA ORGANİK TARIM İŞLETMELERİ A.Ş. tarafından açık arttırma sonucu en yüksek teklif verilerek satın alınmış ve tarım sektörüne adım atılmıştır.

Amacımız, Trakya'nın ekonomik ve ekolojik özelliklerine uygun tarımsal ürünler üretmek, elde edilen ürünleri katma değeri yüksek diğer tarımsal faaliyetler ile sürdürmektir.

Üretim ve yatırım faaliyetlerimizin planlama ve uygulanmasında; kalite yönetimi, çevre koruma sistemi esası ve AR-GE faaliyetlerimiz ile üretimi çeşitlendirmeyi hedefliyoruz. Bölgemize uygun ürün çeşitleri ile yeni pazarlar yaratarak ülkemiz ekonomisine katkı sağlamayı temel anlayışımız olarak görüyoruz. 2011 yılından bu yana özel sektördeki en kapsamlı tarımsal araştırma şirketi ünvanımızı kararlılıkla sürdürerek ilerlemekteyiz.

Tarımsal faaliyetlerimizin yanısıra yöre ve ülke ekonomisine katkı sağlayamaya besi hayvancılığı alanındaki çalışmalarımızla devam ediyoruz.14.000 m2 alanda 450 baş hayvan kapasitesi ile sürdürmekte olduğumuz besiciliği, 2018 yılında 1.500 baş, 2020 yılına kadar 4.500 baş hayvan kapasitesine ulaştırmayı hedefliyoruz. Yakın bir gelecekte kaliteli ve kaynağı belli et üretimimizle, sektörde ilk sıralarda yer almayı, mezbaha yatırımıyla perakende noktalarına daha sağlıklı et ulaştırmayı hedefliyoruz.

Vizyonumuz; kaynağı ve üretim aşamaları kontrol altında tutulan; kalite, lezzet, ve nefaset açısından güvenilir tarım ve bağlı sanayide öncü olmaktır. Bu anlayışla elde edilecek marka değeriyle, ülkemizde ve dünyada güvenilir ve izlenebilir tarım ürünlerinde sektörün referans markası olmak hedefindeyiz.

Misyonumuz; güvenli gıda ihtiyacını karşılamada iddialı, girişimci, yenilikçi sürdürülebilir toplumsal ve çevresel fayda konusunda duyarlı, beslenme kalitesi ve dolayısıyla yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için çalışan genç dinamik ve eğitimli insan kaynağı ile sektöründe fark yaratan, bütün paydaşlarına değer katan bir kurum olmaktır.

 

                                                                             Bu inanç ve kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz.